| Andreea594 a întrebat:

Vineri am facut rubeola, dar intr-o forma mai usora. Am avut doar pete rosii si mi s-au umflat ganglionii, nu am avut febra si nici nu m-a durut in gat. Nu am mai iesit din casa de 5 zile, petele au disparut, iar ganglionii mai sunt doar un pic umflati.
As putea sa ies maine din casa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar ma trebui sa mai stai cateva zile in casa[macar 2-3] darchiar nu te poti abtine, ai putea sa iesi dar sa nu stai mult

| darkgirl58 a răspuns:

Buna eu te-as sfatui sa nu iesi mai stay minim 2 zile in casa poate sa recidiveze daca iesi nu sta mai mult de 1 ora dar mai bine ar fi sa mai stay in casa esti mai in siguranta asa