| unoarecareinbazadedate a întrebat:

Voi ce parere aveti de persoanele ce poarta ochelari de vedere?
Ce va transmit? ce va inspira?
P.S.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Absolut nimic. Faptul ca poarte ochelari nu trasmite nimic in afara de faptul ca acea persoana are o problema de vedere sau ca vrea sa fie la moda (avand in vedere ca mai nou se poarta ochelari "de vedere" cu dioptii de 0 doar pentru fashion). Da, unele persoane cu o anumita fizionomie a fetei daca poarta ochelari pot sa lase impresia unei persoane culte/citite, dar nu neaparat, la unii are chiar efectul invers. Asa ca simpla purtare a ochelarilor nu inspira nimic special. O persoana nu se judeca dupa ochelari. happy

Multa sanatate.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Unor persoane chiar le sta mai bine cu ochelari. laughing Trebuie sa stii sa-ti alegi rama care sa te avatanjeze si sa ai si atudinea necesara sa-i porti cum trebuie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu toti pe aici avem varsta la care sa radem de oamenii care poarta ochelari. De la o anumita varsta e doar un detaliu care trece neobservat la fel cum cineva are parul mai scurt sau mai lung sau brunet sau saten

| nirocino a răspuns:

Miopie!

Răspuns utilizator avertizat
| Ionut621 a răspuns:

Sunt niste persoane ca celelalte. Nu vad nici o schimbare in a sta cu ochelari sau fara, nu fa prostia sa nu porti ochelari ca o sa ai mari probleme cu ochii si nu ti-ai dori asta.
Ignora-i pe cei care fac misto de tine zicand de tine ca esti aragaz cu patru ochi, sunt niste copii care dupa parerea mea nu au niciun viitor, criticandu-i pe ceilalti dupa felul cum arata.

| PANZER42 a răspuns:

Sincer sa iti spun, in general oamenii care poarta ochelari mi s-au parut, de cand eram mic si pana astazi, oameni mai inteligenti laughing habar n-am de ce am parerea asta, pentru ca inca o am, personal nu port ochelari, insa mereu cand vad un om cu ochelari ma gandesc ca e mai cu nasul in carti/PC (pe lucruri mai serioase) decat ceilalti...asta daca nu are ochelari ca deh, e batran saracu' laughing