| valymony a întrebat:

Vreau sa incep un tratament contra caderii parului cu Spectral RS -dslaboratoires si nu stiu cat este de eficient. A folosit cineva acest tratament? si cat de eficient este?(problema este destul de grava, am incercat multe alte tratamente si fara un rezultat bun). Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Antonia18 a răspuns:

Contra caderii parului cel mai eficient tratment este masca cu ulei de ricin. Amesteci o lingura ulei ricin cu 2 galbenusuri de ou si aplici la radacina, lasi 30 min si dupa aia te speli normal pe cap, dupa cateva utilizari nu o sa-ti mai cada nici un fir.