| Yaoi a întrebat:

Tratament contra caderii parului. Ai incercat asa ceva?

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Îți recomand o mască de păr pe care o poți face acasă :
un gălbenuș de ou , 2 linguri de ulei de măsline,o lingură de ulei de ricin, o fiolă de vitamina C (întărește părul) , câteva picături de lămâie ,și o fiolă de vitamina A (dacă dorești să-ți mai crească).
La amesteci bine până se omogenizează și aplici amestecul pe părul curat. Timp de 40 de minute stai cu această mască de păr, iar după aceea te speli normal și clătești cu apă din abundență.
Baftă!

Abh
| Abh a răspuns:

Folosesc de 3 saptamani Lotiunea cu Petroleum de la Gerovital si samponul regenerant, tot de la Gerovital, asta pentru tratamentul extern, o data pe saptamana. Intern, iau Viaderm, 2 capsule pe zi. Am deja rezultate, dar voi face acest tratament cel putin 2 luni.

| Nemesis_9263 a răspuns:

Samponul cu petrol

| obsesion07 a răspuns:

Eu am folosit o crema de par cu ulei de masline si m-a ajutat foarte mult.du-te la farmacie sau la un magazin unde sa fie si cosmetice si uita-te de masca de par cu extract de ulei de masline.:*

| andrys a răspuns:

Dupa fiecare spalare clateste`te cu ceai de frunze de nuc.(P.S.da`ti cu ulei de ricin pentru cresterea parului)