| vyvyana a întrebat:

vreau sa stiu cu ce imi pot da pentru a scapa de mancarimile cauzate de muscaturile tantarilor...ma mananca si ma tot scarpin si mi s-au umflat si inrosit mai rau ...pls.dau funda pentru cel mai eficient sfat.mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Dezinfecteaza si tu locul cu niste spirt

| Bijou a răspuns:

Poti folosi un spray Aloe First, natural cu aloe vera, propolis si multe plante medicinale. Acesta tine loc de spirt, rivanol sau apa oxigenata http://forever-aloe-vera.eu/produs/494

| fanJBfan a răspuns:

Amesteca 5 linguri de sare cu 2 lingurite de zahar si 10 linguri de crema de maini(pentru ca e cea mai slaba). Apoi o aplici pe zonele in care simti mancarimea si masezi bine.

| hiphopbeatz a răspuns:

Lamaia,ajuta, deoarece diminueaza muscatura si nu te mai face sa te scarpini.

| lindemona a răspuns:

Buna,

Du-te la farmacie si ori le spui ca ai nevoie de ceva pentru mucaturile tantarilor, ori le spui sa-ti deie alcool mentolat http://www.farmaciastejara.ro/alcool-mentolat-1-p-1567.html

O seara placuta

| anaid2008 a răspuns:

Autan:X

| Deealovestpu a răspuns:

Buna Vyvy buna intrebare si eu am problema asta x_x Eu am incercat cu mixtura de menta,musetel de la farmacie, nu e scumpa dar daca n-ai chef de o plimbare la farmacie poti incerca otetul, cu toate ca are un miros neplacut e eficient.Mult succes!

| toteu01 a răspuns:

Da`te cu o pasta mentolata. La mine merge. Sper ca te-am ajutat :*