| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu, ma poate cineva ajuta, am avut ultima menstruatie pe 29aprilie, si ultimul contact sexual pe 15mai. Menstruatia nu este regulata si merge de fiecare data peste un numar diferit de zile,in plus ma dor foarte tare sanii si sunt tari,si am niste dureri abdominale ca si inainte cand trebuia sa fie menstrele,dar aceste simptome sunt deja de o saptamana, si luna inca nu s-a terminat dar sunt in suspans, ce credeti este riscul sa fi ramas insarcinata? sau sunt doar ceva dereglari ale mentruatiei? si posibil sa mai fie va rog mult, ajutati-ma cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| denisseioana a răspuns:

Mai inati fa un test de sarcina, iar daca este negativ e clar ca este o dereglare hormonala si posibil sa nu fie ultima. du-te la medic, exista tratamente eficiente pentru dereglari hormonale. Mai ales ca menstruatia nu vine regulat. cu aceeasi problema ma infrunt si eu. deocamdata nu te alarma pana nu vezi si rezultatul testului. te pup

2 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Cel mai bine fa un test happy ca sa te asiguri. daca inca nu a aparut menstra. du-te la doctor pentru un consult.

| Simina_Lazar_1950 a răspuns:

Buna ziua.
Cred, ca este cazul sa-ti faci un test de sarcina, asa pentru linistea sufleteasca.