| LOADING █████████99% a întrebat:

Buna!

vreau sa stiu si eu cum vi s-a parut operaia de apendicita?(cei care v-ati operat)
eu ma gandeam asa:nu se poate sa ma operez eu de apendicita, cand am venit a 2 a zi sa ma operez imi tremurau picioarele ca la cutremurul din 97laughing

dar dupa ce mi-a bagat asistenta perfuzie in mana nu mi-a mai fost frica pentru ca eu am crezut ca doare, dupa eram nerabdatoare sa ma operez mai repede
acum a trecut o luna si nu regret de loc ca m-am operat...

cum s-a intamplat la voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Coriii a răspuns:

Eu una am facut-o acu 7 ani... si nuju ce sa zic pentru ca mie m-i-a facut anestezie totala tongue

5 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Mie mi-a facut anestezie locala. Am amortit de la bazin in jos, si a prins foarte bine anestezia, nu am simtit nimic. Toata treaba care m-a speriat a fost acul acela imens pe care mi l-au bagat in coloana vertebrala ca sa ma anesteziezelaughing.
In urmatoarele cateva zile a fost mai greu pentru ca ma miscam cu viteza melcului constipat si pe deasupra sprijinindu-ma de toti peretii ( plus regimul de o luna; am facut foamea, ca nu prea puteam manca mai nimic si am respectat cu strictete lista aceea de alimente neconsistentelaughing ), dar a trecut si asta. Acum a mai ramas doar o amintire de vreo 2 centimetri care abia se vedehee hee

| eni a răspuns:

Cand esti operata de apaendicita, ti se face anestezie generala, nu totala! si nu simti nimic, poate visezi cu zane... Ce intrebare!

Răspuns utilizator avertizat
| VitaminaColorata a răspuns:

Heeeeibig hug
Si eu m-am operat.smug SI la fel imi era frica:-a dar incepuse sa ma doara foarte rau si dea bea asteptam sa scap de durere.;;]
A fost destul de OK.laughing
paaaakiss

| valy 85 a răspuns:

Mi sa facut anestezi totala si nu avut timp sa=mi dau seama cand au terminat doctorii cu mine, dupa operatie doctorul mi-a zis ca ddac mai stateam vreo saptamana nu mai apucam spitalul ci morgarolling on the floor