| bistarcro a întrebat:

Vreau si eu o metoda prin care pot sa-mi albesc dintii, ma spal pe dinti de 2 ori pe zi si tot ii am galbeni.Helppppppppp!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

De doua ori pe saptamana, la spalare, pune pe pasta de dinti bicarbonat de sodiu si periaza normal. Metoda mi-a recomandat-o dentistul meu, in varsta si celebru la noi in oras. Mai poti incerca si cu sare, la fel presarata pe pasta de dinti de doua ori pe saptamana. Deasemenea schimba pasta de dinti, indiferent cat de scumpa si buna e, la fiecare doua saptamani.

3 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Ameste suc de lamaie si bicarbonat de sodiu. Iti pui pasta aia pe dinti si de speli dupa 2 minute.

| Taduic a răspuns:

Ia o pastă de dinți care conține smalț (vezi la reclame). Pentru uni merge.

| Timeea2003 a răspuns:

1)Ar trebui sa folosesti o periuta "Soft"
2)Sa te speli dupa fiecare masa
3)Sa incerci folosirea unei ape de gura
4)Sa excluzi albirea la dentist