| Mateo1282 a întrebat:

Buna ziua! Am 12 ani și jumătate si am molarul de 6 ani cariat. Aproape in fiecare seară ma doare tare cu tot cu tampla si in spatele capului. Este maseaua de pe stanga si in spatele capului tot pe stanga ma doare si tâmpla stânga. Imi puteti spune daca este din cauza maselei sau daca s-ar putea sa fie altceva? Va rog frumos. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca ai carie de 6 ani cum sa nu doara?
la stomatolog nu ai incercat sa mergi?
durerea in spatele capului nu stiu cum sa o leg de masea
de obicei durearea de masea poate veni insotita de durerea in una dintre urechi!
mergi la medic!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este din cauza cariei.
Mergi urgent la dentist, cu unul din parinti.

| sierra1 a răspuns:

"am molarul de 6 ani cariat. Aproape in fiecare seară ma doare tare...Imi puteti spune daca este din cauza maselei "

ia-o pe mamița de mânuță și mergeti ambele la dentist, ok?

| dullcat a răspuns:

Mergi la dentist! Parintii tai stiu de aceasta problema de sanatate? Ei sunt primii pe care trebuia sa ii anunti, ca sa ia masuri.

| Cipi1212 a răspuns:

Buna, Durerile de cap pot proveni de la dinți sau faptul că nu ai băut multă apă

| glob66 a răspuns:

Eu zic sa te duci la stomatolog, sa nu se agraveze, chiar daca ai o carie acum poate ai o infectie sau ceva de genul care ti-a urcat la cap.Recomand sa te duci la doctor neaparat!