| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o întrebare cum pot scăpa de acnee după spate ce pot face în cazul ăsta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Salut, mediul dermatolog este cel mai in masura sa iti dea sfaturi in acest sens, dupa ce te consulta
ca si lucruri de care este bine sa tii cont, arunca o privire peste aceste articole:
https://www.drmax.ro/articole/acnee-corporala-cauze-simptome-tratament
https://www.doc.ro/frumusete/acneea-de-pe-corp-de-ce-apare-si-cum-o-tratezi

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Crede-mă am fost la mulți specialiști locuiesc în străinătate am dat bani mulți pe tratamente și nimic

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci este cum imi spuneau si rudele mele...iar eu nu le credeam! si in afara medicii sunt la fel de "competenti" ca si in Romania!
de fapt in anumite domenii avem medici chiar mai buni decat cei din UE ori SUA

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce ai incercat pana acum mai exact? Ai inceput de jos? Adica sa ai mereu maieu sau tricou curat, sa schimbi des buretele de dus care devine repede un cuib pentru bacterii, mai ales daca este din plastic, sa te exfoliezi periodic pe spate unde de obicei multi oameni nu au dexteritate suficienta cat sa se curete? Corect spus este de pe spate.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Crede-mă tot ce ține de igienă fac și cu hainele bumbac totul este natural tot ce folosesc

| Robert2526 a răspuns:

Zici ca ai fost la multi specialisti, ce tratamente ai luat? trebuie sa stii ca tratsmentul trebuie urmat 5-6 luni ca sa vezi imbunatatire, nu scapi ca prin magie. Ai si un antibiotic prin tratamentele alea?

| alexzandraa a răspuns:

Din cate am inteles acneea de pe spate se formeaza atunci cand folosesti f mult sampon. incearca sa nu mai folosesti atat de mult

| anonim_4396 explică (pentru alexzandraa):

Tot ce folosesc sunt naturale și crede-mă Nu stiu cum să scap chiestia asta cu acnee nu am avut-o până acum Nu stiu ce tratamente să folosesc