| bunicisibuni a întrebat:

Am 15 ani, 39-40kg si 1.65. De 16 zile sunt pe stop. Nu curge mult. De fapt curge foarte putin si nu ma doare nimic. Mama a spus ca probabil e din cauza stresului adunat de la examene si pentru ca sunt foarte stresata de testul ce va urma si ca e cald. Mama e medicul meu de familie. Insa o prietena mi-a spus ca e grav si ca va trebui sa iau anticonceptionale si ca o sa ma ingras foarte mult. Si mi-e frica. Nu vreau decat macim 45 de kg. Sunt foarte speriata. Noaptea nu-mi curge mai mult dimineata si nu mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Naramzoiu_Beatrice_2000 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa iti asculti mama, si nu iti mai face atatea probleme, andeste pozitiv, si cum imi spumea mama mea mie, "Daca te andesti ca te inrasi, o sa te inrasi"