| Leo991 a întrebat:

Am 18 ani si am vărsat de vânt de 10 zile. Vânt mai trebuie sa stau in casa? Si cand voi putea iesi din casa? bubitele deja sunt uscate am coaja pe ele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Perioada obisnuita de incubatie pentru varicela este de 14-16 zile (cu variatii intre 11-21 zile). Pacientii de varicela sunt contagiosi cu aproximativ 48 de ore inaintea aparitiei eruptiei si pana cand ultimele leziuni dezvolta cruste.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vînt sau vinturi

| celena a răspuns:

14 cel putin. Sanatate!