| Cosmin_Sergiu_2000 a întrebat:

Am avut o accidentare intr-un meci de rugby, acum o luna si a-si vrea sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu un sfat. In timpul meciului 2 adversari au venit sa ma placheze unul jos la picior si unul sus, cel de sus m-a lovit in cap, am venit cu capul in sternul lui si atunci pe loc mi-a amortit toata mana stanga, si capul. am cazut jos etc. mi-au spus niste doctori ca ar fi fost o semi comotie. Problema este ca acum am degetul aratator de la mana stanga inca putin amortit si nu am forta cum am in mana dreapta in mana stanga. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indicat ar fi să mergi la Institutul Național de Medicină Sportivă. Sunt medici pe profil și pot să te ajute. Nu lăsa să treacă timpul; este în detrimentul tău.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Recuperarea poate dura chiar cateva luni, timp in care trebuie s faci foarte multe exercitii de gimnastica (mai ales la mana stanga), cat si exercitii mentale (de exemplu jocuri logice cat mai complicate si mai diverse).