| anonim_4396 a întrebat:

ieri m-am lovit la degetul aratator de la mana stanga si de atunci ma cand il misc.ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
E posibil sa fie rupt.
Pune gheata pe el si o sa-ti treaca si incearca sa nu-l bruschezi.
O zi excelenta sa ai si fara... durere!

2 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Daca ar fi fost rupt, nu l-ai fi putut misca de durere, probabil e doar lovit, incearca sa nu-l fortezi cateva zile, poate chiar un pasament din fasa si sa-l tii imobilizat.Sau pune gheata pe el, poate trece.

| Sprite4Fun a răspuns:

Poate ti-l-ai fracturat sau ceva gen. Poti sa ti-l bandajezi iar in 2-3 zile sa fii ca nou. Sau poti sa nu mai misti mana, pentru a nu a mai misca nici degetul.

Sper ca te-am ajutat happy