| Aries90 a întrebat:

Am cateva probleme de vreo 2 luni. Mi-am inceput viata sexuala acum jumatate de an, si am cateva simptome. ciudate. Spre exemplu, in timpul actelui sexual ma doare foarte tare, uneori chiar nu pot sa rezist pana la sfarsit. Apoi, menstruatia imi venea mereu regulat, tinea 6 zile si era abundenta. Totusi, ultima data mi-a venit pe 20 decembrie, si din nou pe 1 ianuarie, si nu a "tinut" decat 2 zile, si putin cantitativ. Pe de alta parte, e posibil sa fie ceva si legat de rect, adica dupa ce elimin fecalele sunt. curata, daca intelegeti ce vreau sa spun, dar o data la ceva timp, in afara de scurgerile zilnice, destul de abundente din lichidul alb, vascos, gasesc si cate o pata maronie. Uneori, 2 zile dupa menstruatie, le gasesc mereu. Scuzati postarea lunga, dar chiar am inceput sa ma ingrijorez. Intentionez sa discut si cu un medic, dar mai intai voiam sa intreb despre ce ar putea fi vorba. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cred ca ai o problema legata de colul uterin, o eroziune sau un polip care iti cauzeaza aceste probleme. Mergi la ginecolog, evita contactul sexual pana atunci si dupa pe toata perioada tratamentului pe care ti-l va prescrie. Poate fi si o infectie, de unde si dereglarea ciclului. Nu ar fi rau sa mearga si prietenul tau impreuna cu tine la medic, daca tot sunteti impreuna sa fiti impreuna in toate.
Numai bine si sanatate!

| vaiana a răspuns:

Fuga urgent la ginecologie. daca esti din Bucuresti iti recomand clinica maria stolpe, sunt medici fff buni.

| scarletjo a răspuns:

Poate fi vorba de o infectie,cel mai probabil candida. cel mai indicat este sa consulti un medic, sa faci analiza secretiei vaginale, asa vei sti cu exactitate ce ai.