| Anony123 a întrebat:

de cateva zile am sa spun o scurgere din anus.Cand ma pun pe scaun dupa un timp parca simt ca ar curge ceva,dar uneori se intampla si fara sa stau pe scaun.M-am uitat si lichidul pare maro, nu este sange.Cand elimin fecalele nu sangerez si nu curge sange deloc.De doua zile am doar diaree dar scurgerile au inceput mai devreme de asta.Cand elimin fecalele nu simt nici o durere.Cand merg nu simt nici o durere de asemenea. In capatul fundului sa ma exprim asa,simt ceva care daca o ating parca iese acel lichid, ma gandesc ca ar fi o fisura anala.Dar nu stiu sigur.Astept raspuns de la dumneavoastra.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GigiMD a răspuns:

Daca nu simti durere, probabil o sa treaca. Fa miscare, nu sta doar pe scaun. Daca nu trece in cateva zile, adreseaza-te la medic.

| Anony123 explică:

Cum se numeste tipul de medic care se ocupa cu asa ceva?