| eelena1797 a întrebat:

Am facut analize pentru tiroida si la ac Anti-tireoperoxidaza (TPO) si mi-a iesit valoarea de 2.46 ul/ml. Vreau sa stiu daca este ok.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe buletinul de analiza trebuie sa fie spcificata valoarea minima si maxima sau negativ si pozitiv. Exista o diferenta de la laborator la laborator functie de modul de calcul. In cazul tau daca ai 2. 4600 probabil ca valorile normale sunt intre 0.270 - 4.200. Deci analiza poate fi buna. Vorbeste cu un medic.