| TnyBZ a întrebat:

Am fost la doctor, deoarece aveam la incheietura mainii drepte, credeam eu, un os, dar ajungand la doctor, mi s-a spus ca este un chist sinovial. Eu nu stiu ce sa cred, daca a gresit doctorul sau nu, deoarece acea ridicatura este foarte tare, de consistenta unui os si nu se misca, nu pot sa apas nici cu cea mai mare forta pe ea. Poate fi un chist sinovial atat de tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un chist sinovial este atat de tare, asa ar trebui sa fie. Aspectul si localizarea lui sunt foarte caracteristice, nu prea ai cu ce sa il confunzi. In organism nu se cresc oase după nastere.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cu ce te ajuta daca niste oameni fara pregatire medicala isi vor da cu parerea despre ceva la care nu se pricep?

Din moment ce un doctor te-a consultat, nu cred ca cineva de aici poate avea o parere mai avizata.

| Danzell a răspuns:

Poti sa consulti un alt medic. un os nu iti creste asa din burta. si de obicei sunt tari si maicamea a avut unul.