| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o intrebare, poate aparea un chist sinovial in podul palmei maini drepte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Da, poate aparea si in palma.

,, Unde apare un chist sinovial?
Apare frecvent la nivelul articulatiei mainii, sub forma unui nodul situat sub piele. Cel mai adesea se gaseste pe fata dorsala a incheieturii mainii, dar poate sa apara si pe fata palmara sau la nivelul degetelor.''
https://bestetic.ro/chistul-sinovial-ganglion-cysts/