| anavladamatei a întrebat:

Bună ziua, am o pata mica alba care ustura in interiorul gurii pe peretele feței in zona buzei de jos aproape de gingie, ce este? afta nu cred ca e

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu avem de unde sti, insa un medic iti va raspunde si iti va da eventual si tratament, daca se dovedeste nevoie, dupa un consult la fata locului.

| DonMoldo a răspuns:

Stomatita sau afta du-te la farmacie si cumpara o solutie ca sa iti treaca

| an00nnim21 a răspuns:

Bună, pata mică albă care ustură în interiorul gurii, aproape de gingie, ar putea fi cauzată de mai multe lucruri, cum ar fi leziuni ale mucoasei, inflamații sau chiar o afecțiune numită leucoplazie. Este important să consulți un medic sau un dentist pentru o evaluare corectă și un diagnostic precis. Unele condiții pot necesita tratament, iar altele pot dispărea de la sine, dar este întotdeauna bine să primești sfaturi profesioniste pentru a te asigura că primești îngrijirea potrivită.