| cristi_8283 a întrebat:

Bună ziua. Am o problemă, simt de fiecare dată bataile inimii in toate partile corpului, in fund, in talpă, in maini, absolut peste tot. De multe ori am avut tensiunea crescută, nu stiu ce sa fac in momenrmtele de genul deoarece e deranjant. Ştiți de la ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai cam raspuns singur. Verifica-ti tensiunea arterială.

| cristi_8283 explică (pentru darrio2007):

La 17 ani se poate să am probleme cu tensiunea?

| darrio2007 a răspuns (pentru cristi_8283):

De ce nu? Nu vreau sa te sperii. Daca ai un aparat de luat tensiunea in casa, stai 5 minute in repaus pe pat si apoi porneste tensiometrul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma palpita in fund dar respect ce scrie cu rosu sub intrebarea ta si merg la medic...

| cristi_8283 explică (pentru anonim_4396):

Tu ce ai făcut sa ti treacă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi_8283):

Am raspuns adineauri... M-am dus la doctor si mi-au dat exercitii cardio si mancare fara sare ca nah sunt obez si de-aia si tensiunea

| valentina2392 a răspuns:

De la emotii! Esti o fire mai emotiva si apoi te panichezi pe acele batai ale inimii. Ideea este sa-ti iei gandul de la ele, si sa te gandesti la altceva si sa fii mai tare, mai puternic. Nu te mai emotiona si oricum totul se petrece in mintea ta! Ca in afara de piept nu are unde sa-ti batawinking Dar tu stand cu gandul la acele batai, le simti si-n picioare, de zici ca a picat de la locul eii happy