| bibi2085 a întrebat:

Am si eu nevoie de indrumare va rog. De vreo saptamana imi pocnesc urechile la inghitit si simt nevoia sa le pocnesc mereu. Din cauza ca le pocnesc des, am impresia ca ma ustura gatul si beau apa multa, ceai cald. Si mai am si senzatia ca sunt infundata intre nas si gat... Simt ca parca ar fi ceva acolo... Care ar fi solutia sa reusesc sa scap de presiunea din urechi si sa nu mai simt nevoia sa le pocnesc + infundatura nas-gat?
Pt urechi mentionez ca am fost la orl si e totul ok... Mi-a dat doar solutie auriculara dar degeaba...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Nu prea inteleg cum sa iti pocnesti urechile.dar banuiesc ca e un obicei prost, cum am eu de exemplu sa imi pocnesc degetele..am incercat sa nu le pocnesc dar incep sa ma doara daca nu o fac..incearca sa te abtii..iti va fi greu dar vei reusi happy

| bibi2085 explică:

In momentul cand inghit in sec imi pocnesc urechile, am o senzatie scurta de bine p urma iar am impresia ca ia putin infundate