| Betty_Ionut_1996 a întrebat:

am și eu o întrebare. Daca alăptez și nu mi-a venit menstruația, pot rămâne însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti sa ramai insarcinata!
Am patit-o personal, alaptand primul copil 1 an de zile si neavand menstruatie deloc, pe toata perioada alaptarii. Bineinteles ca, la un moment dat, spre sfarsitul anului, cand alaptam numai 1 data pe zi, am inceput sa am greturi si voma, iar cand am facut testul de sange, eram deja insarcinata.

| Roxanaaa567 a răspuns:

Bună! Nu, dacă nu ai menstruație nu poți rămâne însărcinată! Continua sa alaptezi, la unele femei atata timp cat alapteaza, nu le vine menstruatia. Dar depinde si de organism