| Ramona45 a întrebat:

Poti ramane însărcinată chiar daca ti-a venit menstruația?

5 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Întrebarea ta vrea să fie: "Poţi fi însărcinată chiar dacă ţi-a venit menstruaţia?" sau "Poţi rămâne însărcinată dacă faci sex în timpul menstruaţiei?" că aşa cum ai formulat nu are sens.

| Ramona45 explică (pentru Necunoscut112):

Poti fi însărcinată chiar daca ti-a venit menstruația

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ramona45):

Teoretic NU in proportie de peste 99%. Insa in cazuri foarte rare sub 1%, raspunsul este DA poti fi insarcinata si menstruatia sa fie una dintre cele atipice asa numite,, peste sarcina''. Insa orice femeie la o privire atenta va face diferenta dintre o menstruatie autentica si una atipica si ca urmare va apela la efectuarea unui test de sarcina in asemenea situatii. Sanatate!

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Poți rămâne însărcinată doar dacă eşti în perioada 100% FERTILĂ şi partenerul ejaculează în vaginul tău.