| andreyutzu4you a întrebat:

as vrea sa adresez si eu o intrebare.
Ma durea maseaua,si am zis sa-l trimit pe tatal meu la farmacie sa ia o pastila sa calmeze durerea.A venit acasa cu un Nurofen,si da mi-a trecut durerea.
A doua zii mi s-a umflat maseaua (azi),ce pot face sa mi se dezumfle, va rog astept raspunsuri..Macar pana luni saptamana viitoare trebuie sa imi treaca, ca trebuie sa plec in alta tara..Va rog mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Chaterinna a răspuns:

O masea umflata inseamna infectie, iar infectia trece cu antibiotice. Ti se va dezumfla in aproximativ 3 zile dupa ce vei incepe tratamentul cu antibiotice.

4 răspunsuri:
| DianaBia a răspuns:

Mananca usturoi gol inainte sau dupa fiecare masa. Pe mine asta ma ajuta.

| andreyutzu4you explică:

Dau funda.

| andreyutzu4you explică:

Si ti s-a dezumflat?

| SmilexD a răspuns:

Mai bine du-te la dentist. happy