| Lucia33 a întrebat:

As vrea sa urmez niste cursuri de asistenta medicala, la o scoala postliceala, dar sa o fac in paralel cu liceul.sunt clasa a12-a si as vrea ca dupa ore, sa merg si la cursurile acestea. dar nu stiu unde sa merg, cine poate sa m-a indrume si pe mine? dar in bucuresti. Va multumesc! funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Exista diverse cursuri bls basic life support, als advenced life support, cursuri de traume si alte cursuri de prim ajutor...singurul loc unde se tin este in Bucuresti la societatea de salvare din cate stiu eu big grin

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"postliceal">>dupa liceu! --- inseamna ca-ti trebuie, la inscriere, cel putin o adeverinta de absolvire daca nu o diploma de bac.

| Lucia33 explică (pentru alessia5158):

In fine. dar cursuri nu se pot face in paralel? thinking

| alessia5158 a răspuns (pentru Lucia33):

Nu poti face, in paralel cu liceul, o scoala postliceala!--- chiar daca scoala respectiva este particulara si acestea sunt supuse controalelor/inspectiilor ---ori, nereguli si incalcari ale legislatiei in vigoare pot conduce la suspendarea autorizatiei de functionare.