| mariaciu a întrebat:

Azi am observat ca imi tremura mana de la incheietura in jos (palma) cand stau cu ea ridicata in sus cu cotul pe masa, imi puteti da un raspuns de ce imi tremura?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ținând cotul pe masa, aplici presiunea asupra nervului. Dacă în mod obișnuit nu ai astfel de probleme, momentan nu ar trebui să-ți faci griji de vreo problema neurologica.

| mariaciu explică (pentru Catrice):

Mentionez ca am 16 ani

| Catrice a răspuns (pentru mariaciu):

Stai liniștit, nu e nimic serios. Probabil îți lipsesc și niște vitamine, calciu din organism.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Dacă consumi ţigări, alcool, cafea, energizant...