| Annnonimm a întrebat:

Buna
Ziua cateodata am o senzatie de frig mai mult pe maini si gat dar care nu dureaza mult dar ce ma ingrijoreaza este de ce noaptea imi este foarte cald si transpir, pana si venele pe maini mi se dilata.
Este o problema ceva?
Ar trebui sa ma duc la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ti-ai raspuns singur.
Un drum la medicul de familie, ar rezolva toate indoielile tale.
O zi buna sa aihappy

| DiannaDi a răspuns:

Ar putea fi lipsa de vitamine din organism, calciu, magneziu! Faceti analizele de sange si mergeti la un medic cu rezultatul pentru a va da tratamentul adecvat! Sanatate!

| Annnonimm explică:

Multumesc de raspunsuri, nu cred ca am frisoane (nu am febra, nu sunt racita) si plus cand ma imbrac sau ma bag sub patura ma simt bine, ce ma ingrijoreaza cel mai mult este de ce mi se face seara asa de cald incat sa transpir?

| manoleanda a răspuns:

Buna. tie ti se intampla sa ai frisoane!

| manoleanda a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la medic mi se intampla si mie! cand iti este frig poti bea un ceai cald asa nu mai ai senzatia asta de frig!