| LucaAka47 a întrebat:

Bună Ziua! Cum poți să ai o creștere accelerată (bruscă) mă refer la înălțime? Știu un prieten care era mic de înălțime, și acum s-au înălțat foarte mult are 1.85
Chiar nu înțeleg. cum este posibil! Vreau și eu un răspuns legat de ce-am zis! Eu am 1.69 la 15 ani, și aș vrea să mai cresc până-n 1.78. nu cred că am eu norocul ăsta! da' mna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

E doar genetica, poti forta un pic practicand inotul si baschetul dar degeaba daca parintii tai nu au peste 1.72 cm.

| StefanStefan3000 a răspuns:

Daca vei cauta pe net vei gasi multe metode si naturiste si exercitii de întindere...Un factor foarte mare e genetică. Daca tatăl tau nu a fost inalt sansele sunt ca nici tu sa nu fi. Imi povestea proful de sport ca un fost elev a mers in armata si a crescut intr-un an vreo 15 cm..presupun ca e o exceptie.dar nu exista o metoda sigura de a creste asa deodată