| Me,myself & I a întrebat:

cum sa incep? de vinerea trecuta am inceput sa am dureri ...initial am zis ca e stomacul ca ma ardea si aveam si niste crampe in burta, am luat niste pastile de la farmacie care mi le-a recomandat farmacista.Buuuuun...stomacul nu ma mai doare dar tot e o durere care ma deranjeaza, crampele in burta au ramas, parca am ceva acolo si ma simt si umflata.Deja e luni si tot ma supara, am luat si nolicin ca am zis sa nu fiu racita la burta si durerile parca s-au mai ameliorat. Ce sa fac? ce medic ar trebui sa ma consulte? ginecolog? sa fac ecografie? .nu stiu deloc ce sa fac! am nevoie de sfatul vostru! Insarcinata nu cred ca sunt pentru ca de vreo 5 luni iau anticonceptionale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie şi cere o ecografie abdominalo-pelviană, de asemenea un bariu şi analize de sânge.
Trebuie să mergi de îndată la un medic specialist, eventual gastroenterolog sau-şi medic ginecolog.
Toate astea în funcţie de rezultatul ecografului.
Şi încă ceva, pilulele contraceptive nu oferă protecţie de 100%, ci sub 98% şi nu o dată o femei s-a trezit însărcinată cu pilule.
Eu cunosc câteva cazuri.
În concluzie, fuga, fuguţa la medic pentru un diagnostic diferenţial şi instituirea unui tratament de urgenţă.
Sănătate.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Ginecolog care sa trateze stomacul nu am mai vazut rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor! Ar trebui sa te duci la medicina interna sa te consulte un medic.Succes.

| lora_9285 a răspuns:

Mergi mai intai la medicul de familie si spune-i situatia ta, posibil o sa te trimita sa-ti faci mai intai o ecografie abdominala sau un bariu. Iar daca esti in regula, du-te si la ginecolog.Iti doresc sanatate!

| alinutsa_2465 a răspuns:

Ma nimeni nu i-a spus fetei sa mearga la urolog... posibil sa fie piatra la rinici si eu am fost la fel sau incearca sa faci o gastrofobie sa vada daca nu ai gastrita(e tubuletu ala mic ce se introduce in somacel)