| Sik66 a întrebat:

Bună ziua,
De câteva zile ma tot doare în partea dreapta la plămânii atunci când respir.
Am fost la urgente și mi-au spus ca am pneumonie, drept urmare am stat internat 7 zile cu câte 6 perfuzii pe zi.
După ce am ieșit din spital la 2 zile vad ca durerea a reapărut și ma doare cu tot cu umărul drept.
Când tușesc ma doare, când inspir ma doare.
Parca e ceva rupt în mine asa simt.
MA poate ajuta cineva cu ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ții la sănătatea ta, du-te la medic, nu ne lăsa pe noi, bieți absolvenți gimnaziu, să ne dăm cu părerea

Răspuns utilizator avertizat
| gongsterbeep a răspuns:

E posibil sa fie hemoragie interna la nivelul plamanului, o iritatie sau o mica rana. Cel mai indicat este sa faci o endoscopie ca sa stii sigur ce ei. Nu te lasa pe mana medicilor care iti spun ca nu ai nimic fara sa iti faca analize.