| Carpen_Sabina_1992 a întrebat:

De ieri seara ma doare maseaua. La început era o durere suportabilă nu ma durea decat local. Am luat un Antinevralgic P la 8 seara. Ma lasat pana la 2 cand am mai luat încă o pastilă dar nu antinevralgic. De la 9 dimineata am mai luat încă un Antinevralgic P si tot nu m-a lasat durerea. Ma lasa pentru maxim o ora. A început să mă doară înspre ureche si amigdala stanga. Durere insuportabilă nu mai puteam bici sa vorbesc asa ca am luat si un algocalmin fiola. Au trecut 30 de minute si nu m-a lasat durerea încă e insuportabilă nu mai pot.
Poate cineva sa ma ajute cu un remediu ceva?
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Nu e de joaca. S-ar putea sa ai puroi daca nu te lasa. Ăla poti sa iei si orice ca durerea lui nu se calmeaza atata timp cat exista acolo.

| Cristine9595 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la dentist.dar daca ai puroi o sa iti spuna sa iei antibiotic..sau poate el sa iti faca drenaj.