| Jigokunokishi a întrebat:

De o zi mi-a aparut pe varful penisului(cap) o pata rosie si mai jos pe pielea care acopera capul mai multe pete rosii mai mici. Este ceva pentru care ar trebui sa-mi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie/ dermatolog.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ne spui si daca ai avut contact sexual de curand? Te-ai protejat sau ai lubrifiat scula? Pentru ca din aceste cauze apar acele pete rosii.Si chiar de la masturbare pe uscat. Da mai multe informatii ca sa ne putem da seama.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spala cu ceai de musetel si mentine scula curata.Va trece in timp.

| j1NNNx a răspuns:

Fugi imediat la ginecolog, data viitoare nu mai face neprotejat. Faci neprotejat DOAR daca iti doresti un bebe tongue.

| Jigokunokishi explică:

Mentionez ca nu am avut contact sexual si nici nu m-am masturbat de ceva timp...

| AH5 a răspuns:

happy trebuie sa te duci neaparat la un ginecoloc, ai putea avea un virus genital precum candidoza genitala, herpes genital, nu intra in contact sexual cu alte persoane.Du-te cat mai repede la un ginecolog pana nu se agraveaza situatia happy

| AH5 a răspuns (pentru AH5):

Ti-o spun din propria experienta.
Iar spalaturile cu ceai de musetel si bicarbonat nu sunt recomandate ele doar iti amelioreaza durerile, mancarimile sua ce ai dar ele nu fac decat sa inrautateasca situatia happy