| IonelaFlorin a întrebat:

De un an de zile iau tratament cu Vagostabyl, e pentru inima. De ceva timp eu si soţul meu ne dorim un copil. Ma tem ca din cauza acestui tratament, nu am ramas pana acum însărcinată. Va rog sa ma ajutati, ar putea fi din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vagostabyl-ul nu afecteaza posibilitarea de a ramane insarcinata!

In cazul asta trebuie sa mergi la un ginecolog sa vezi ce este in neregula cu tine, sau sotul, cu organanele voastre reproductive, bineteles.

2 răspunsuri:
| AlexRv a răspuns:

Buna IoneleFlorin.
Acest ''medicament'' este compus doar din plante naturale. ''Vagostabyl este o asociere de extracte din plante (păducel şi roiniţă cu efect sedativ), săruri de magneziu şi de calciu.''

Nu am gasit in nici un loc ca intervine in fecundatie. Personal, iti recomend sa consulti medicul ce ti la retetat.

O zi faina!

| IonelaFlorin explică:

Multumesc pentru sfat. La medic am fost acum doua saptamani si a zis ca nu am mimic. Cumnata mea si ea lua un tratament si cand s-a dus la medic i-a spus ca trebuie sa renunţe daca vrea sa aiba un copil.