| Andrei10211 a întrebat:

Buna ziua, ieri am facut antrenament de sala si pe finalul antrenamentului cand trageam de aparat a inceput sa ma doara in partea stanga a abdomenului, astazi m-am trezit si nu este umflat, doar este o mica durere cand tusesc si ma incordez, ce credeti? Este doar o intindere musculara in zona aceea? Ps: am 16 ani si sunt sportiv de performanta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Garni28 a răspuns:

Ai solicitat prea mult muschii, poti sa lucrezi in continuare zona respectiva, chiar daca ai febra, insa focuseaza-te pe alte grupe musculare zilele astea. Hidrateaza-te corespunzator.

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Trageai de care aparat? "ce credeti? Este doar o intindere musculara in zona aceea?" We have absolutely no idea, nu suntem doctori, nu te-am consultat, nu ti s-au facut analize deci chiar nu ne putem pronunta pe probleme medicale, mai ales atat de vag descrise. Tot ce poti sa primesti sunt pareri de oameni simpli, spre exemplu eu m-am apucat de sport la varsta de 12 ani si fac sala de aproape 15 ani, parerea mea este ca nu e nimic serios si o sa treaca in cateva zile, maxim o mica indindere musculara din cauza unei pozitii gresite, o greutate prea mare sau un over push. Dar asta nu exclude alte posibile motive. Ce sport practici? Ai spus ca esti sportiv de PERFORMANTA.

| Andrei10211 explică (pentru siriusblack98):

Este aparatul acela "T-bar row" si acolo am fortat un pic mai mult si simteam durere acolo in zona abdominala in stanga

| Andrei10211 explică (pentru siriusblack98):

Este exact cum ai spus, a fost ori greutate prea mare (20kg) ori un overpush

| Andrei10211 explică:

Multumesc de raspuns, fotbal practic