| DaReZon a întrebat:

Ieri am mancat o pizza mica cu ciuperci si m-a durut burta toata noapte. Am iesit si cu scaunul si sper dimineata am vomitat. Acum ma simt mai bine dar cineva a bagat frica in mine ca sa nu ma fi imbolnavit. Daca ar fi fost veche si am vomitato oare m-am imbolnavit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| beniamin1991 a răspuns:

Eh,nu cred,cand mai ai probleme de genul ia un triferment.
Faptul ca ai vomitat e un lucru bun,incearca sa o iei mai usor cu alimentele de genul,mananca hrana calda, ceva usor la stomac, gen paine prajita, un ceai, o banana.
Nu sunt eu in masura sa iti dau sfaturi medicale sau de nutritie insa am mai trecut si eu prin astea si a fost in regula.

3 răspunsuri:
| liliacALB a răspuns:

Nu e ceva grav dar trebuie sa tii regim cateva zile, preferand numai alimentele proaspete de acasa. Ceaiuri de sunatoare si galbenele! Trece repede.

| MariaOfficial a răspuns:

Un ceai de menta in care sa inmoi bucatele mici de paine prajita!

| MariusYonuyzu a răspuns:

Nu te imbolnavesti nai nici o frica
. daca vomiti iti cureti stomacul.