| DaReZon a întrebat:

Sa va povestesc: Asta vara am mancat un pate cu ciuperci si m-a durut burta in aceea noapte incat ziceam ca mor. Apoi peste 4 saptamani mi-am luat altul gandindu-ma ca acel pate a fost vechi si la asta nu a sa mai ma doara burta. M-a durut iar toata noaptea de ziceam ca mor. Apoi in alta zi mi-am luat o pizza care continea si ciuperci si m-a durut burta ingrozitor si am vomitat. Apoi mai am mancat o crema vegetala cu ciuperci si iar sad
Ce poate fi? De ce mereu cand mananc ciuperci ma doare burta? (mentin ca inainte nu aveam nici o problema cu ciupercile) sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Cel mai probabil ai alergie la ciuperci. Incearca sa te feresti de ele cat de mult poti. Alergiile astea se pot declansa oricand, nu neaparat fix in copilarie.

| anacolda a răspuns:

Problema este cu burta nu cu ciupercile. Ori stomacul ori ficatul sunt cu probleme. Ar trebui mers la medic. Poate este o hiperaciditate, inceput de ulcer sau ceva probleme cu fierea.
http://www.vindecarenaturista.blogspot.com

| Gherasa_Gabriel-Andrei_1998 a răspuns:

Probabil ca ai facut o alergie la ciuperci.