| georgepopescu a întrebat:

Ieri in timp ce jucam fotbal m-a lovit mingea langa ureche, foarte aproape si acum am urechea infundata! Mentionez ca nu curge vreun lichid si ca aud bine cu urechea, doar ca este infundata! Credeti ca ar trebui sa iau niste picaturi sau pastile sau va trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marina_1478 a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa consulti un specialist. Daca zici ca auzi bine cu urechea nu are cum sa fi infundata. Picaturile auriculare atenueaza durerile, dar nu sunt o solutie pe termen lung.

| georgepopescu explică (pentru Marina_1478):

Cat costa un consult la ORL?

| Marina_1478 a răspuns (pentru georgepopescu):

Depinde. Eu sunt din Constanta, iar aici la majoritatea clinicilor private este intre 30 si 40 ron un consult, iar pentru spalaturile auriculare (pentru desfundarea urechilor) se mai plateste in jur de 5, 6 ron.
Sper ca te-am putut ajuta.