Întrebare recomandată | danny_5176 a întrebat:

Buna ziua!
Imi poate recomanda cineva un doctor cardiolog bun in Bucuresti?
De preferat sa lucreze la stat.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca ai probleme sau cineva din familie are probleme, nu vrei la stat, crede-ma. Listele de asteptare la cardiologie iti permit sa mori de vreo trei ori pina te vede un medic. Mai bine te-ai interesa ca sint si spitale private unde consultatiile de genul sint decontate de CAS, cel putin partial. In functie de natura problemei, posibil sa merite chiar un drum prin tara (Arcadia Iasi, de exemplu, aparent cea mai mare unitate privata de profil din tara - http://www.arcadiacardio.ro/? gclid=CKvR7bLy2sQCFULItAodCn0AcQ)

| Kyılε a răspuns:

Lista cu medici Cardiologi bucuresteni aici: http://www.reginamaria.ro/......-cardiolog