| Lohmann_4418 a întrebat:

Cine imi poate recomanda un doctor bun pentru fiere(colecistectomie laparoscopica) in Bucuresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MaTrIx8378 a răspuns:

Atunci, ma bucur pentru tine, multa sanatate

2 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Eu iti recomand mi bine altceva, decat sa te duci la un doctor.

Urmatorul tratament dureaza 3 luni de zile si ajuta la eliminarea pietrelor la fiere(bila) dar si a nisipului.

Se scot semintele de la pepenele verde si se usuca. Se rasnesc cu ajutorul rasnitei de cafea. In fiecare dimineata se ia o lingura din aceasta pudra amestecata cu 1 lingura de ulei de masline dupa care se sta culcat pe partea dreapta timp de 15 minute. Tratamentul se ia pe stomacul gol. Dureaza trei luni luandu-se primele 10 zile din fiecare luna.

Un alt tratament:

Acest tratament ajuta la eliminarea nisipului si a pietrelor de la fiere(pietrele nu trebuie sa aiba dimensiuni foarte mari):

Ziua1

Se consuma numai suc de mere.

Ziua2

Dimineata la ora 8

Se bea o ceasca cu 100ml de ulei de masline extravirgin.

Peste un sfert de ora se bea o alta ceasca cu 100ml de ulei de masline.

Peste inca un sfert de ora se bea o alta 100ml de ulei de masline.

Trebuie avut grija sa nu se vomite dupa acest procedeu. Se pregateste o ceasca cu suc de lamaie pentru orice evetualitate. Daca apare senzatia de voma se ia imediat o gura de suc de lamaie.

Se sta pe partea dreapta, cu o sticla cu apa calda pe fiere.

Seara se vor elimina si pietrele si nisipul de la fiere dar si reziduurile care sunt ascunse in pliurile colonului.

In cazul in care totusi nu puteti lua uleiul de masline simplu, pentru a face tratamentul, il puteti amesteca cu suc de lamaie.

Acest tratament naturist nu se repeta mai devreme de trei ani.

Pentru dizolvarea pietrelor la fiere si calmarea durerilor se foloseste cu succes si sucul de ridiche neagra.

Ridichile neagre se dau pe razatoare sau prin storcatorul de fructe(dupa ce au fost curatate). Se asmesteca 1 cana de suc de ridiche neagra cu jumatate de cana de miere de albine. Se iau in fiecare zi 5 linguri din acest amestec intre mesele principale. Tratamentul se face pana la ameliorare.

| Lohmann_4418 explică (pentru MaTrIx8378):

Iti multumesc pentru raspuns. Am recurs la colecistectomie laparoscopica, spitalul de urgenta Floreasca, doctor Sorin Olteanu...acum 2 saptamani! Pana acum e bine!

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru Lohmann_4418):

Atunci, ma bucur pentru tine, multa sanatate