| Ciuculin_Catalina_1992 a întrebat:

In urma cu o luna de zile m-am confruntat cu o candidoza.
Am urmat tratament ovule Canesten si o crema externa,si spalaturi.
Iar acum nu stiu cauza, ori fin cauza ovulelor, ori raceala.Nu mi-a venit menstra! Care sa fie cauza.
Clar insarcinata nu am cum!
Multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici ovulele si nici raceala nu opresc menstruatia!
Menstruatia poate avea fluctuatii de cateva zile, din cauza modificarilor hormonale sau a unei sarcini.
Cum spui ca nu-i posibil sa fii insarcinata, inseamna ca sunt pur si simplu, doar modificari hormonale.

| mastadont a răspuns:

Probabil ai suferit o dereglare hormonală din cauza bolii și întârzie puțin. Nu cred că trebuie să îți faci problemă dacă ai scăpat de candidoză.