| Cionoiu_Alexandru_1968 a întrebat:

Bună ziua.În urma cu2 luni mi sa plombata o masea nu mi sa scos nervul deoarece dr a precizat ca este mai bine sa rămână acolo de 3 zile mă doare îngrozitor sunt în afară tarii și gând ating măseaua cu degetul mare doare, dintr-o data mă apucat durerea țin sa menționez ca am mestecat guma în exces, ăsta sa fie problema, Am făcut presiune pe masea sîn a deranjat nervul? Ce mă sfătuiți sa iau la nedicamente ma refer.am luat ibrofen ketonal mă lasă și după 3 h mă ia din nou.va mulțumesc pentru timpul acordat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Poti mesteca si metal pe masea ca nu are treaba, nu ti-a plombat cum trebuie maseaua si a cam aparut infectie.

| francut a răspuns:

Aproape sigur ai infectie (puroi). Medicamentele pe care le iei, nu rezolva problema. Mergi la stomatolog cat de repede. Altfel nu scapi.

| alexinioh a răspuns:

Du-te la medic rapid, poate ai infecție, și eu am avut și așa este durerea doar când apeși sau mesteci. Poate trebuie să iei ceva antibiotic. Și dupa iți va curăța puroiul dacă ai.