| lovegirl15 a întrebat:

Buna ziua!

Marti, pe 15.02, am facut niste analize. Mi-au iesit niste analize de coagulare (TQ, INR si APT) putin mai scazute. Faptul ca a doua zi, pe 16.02, mi-a venit menstruatia, ar putea fi o cauza pentru care au iesit aceste analize putin sub limita normala?

Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand faci analize la sange mergi la doctor pentru intepretarea indicatorilor.

| lovegirl15 explică (pentru anonim_4396):

Pai am fost, doar doctorul mi-a spus ca analizele respective sunt putin mai mici decat ar fi normal. Nu mi-a oferit insa si un motiv foarte clar pentru care ar fi putut iesi putin mai scazute, mi-a zis doar sa le refac saptamana viitoare si daca ies tot micute, sa ajung si la un hematolog. Doar ca pana atunci, ma intrebam daca perioada aceea a lunii ar fi putut influenta rezultatul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lovegirl15):

Ai mentionat si menstruatia cand ai vorbit acolo?

| lovegirl15 explică (pentru anonim_4396):

Da, se stia si despre asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lovegirl15):

Atunci refaci analizele cum ti-a spus si daca ies normale atunci poti considera ca si o cauza menstruatia, daca nu, intreaba hematologul cu ti-a spus.