| PaulLika a întrebat:

mi-am facut acum cateva zile niste analize la glanda plus hemolecograma si mi-a iesit aproape toate bine in afara de neutrofile30, 4 trebuie sa iasa intre 45-80%, iarlimfocite 4, 59 media normala 1 si 4, glanda mi-a iesit bine.inainte sa fac analizele am luat de tusa acc si un medicament pentru iritatii si am fost la doctorul de fam si a spus ca am imunitatea scazuta si circulatie slaba si mi-a recomandat vitamine, miercuri sunt programat la doctoru care mi-a dat sa merg la analizele de sange. Pe internet imi spune ca am tot altceva grav, sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic grav, indica ca ai avut o infectie virala in ultimele 2-3 saptamani

| PaulLika explică (pentru Brigaela):

Tot tusesc de ceva timp... sper sa fie aia, numai miercuri merg la doctoru endocrinolog.

| Brigaela a răspuns (pentru PaulLika):

Aceasta analiza nu are legatura cu endocrinologul. Mergi la medicul endocrinolog pentru analizele privind diferite glande endocrine, pentru asta vei merge la medicul tau de familie

| PaulLika explică (pentru Brigaela):

Medicul endocrinolog mi-a dat sa fac aceste analize, am fost la medicu de familie si mi-a recomandat vitamine..am programare miercuri la medicu endocrinolog si o sa ii arat analizele

| Brigaela a răspuns (pentru PaulLika):

Da, sigur, dar voiam sa iti spun ca ulterior va trebui sa mergi si la medicul de familie cu ele. Fiindca pe endocrinolog il ajuta doar, in caz ca unele analize endocrinologice sunt modificate, dar daca spui ca analizele endocrinologice sunt normale, atunci problema nu este endocrinologica