| Donkoru a întrebat:

Bună ziua! Păduchii și lindinii pot provoca căderea parului?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, paduchii nu provoaca caderea parului!

| anonimg a răspuns:

Părul cade de la stres sau de la spălări prea rare. Mai cade și dacă moștenim calviția unor rude.

| Iote a răspuns:

Si paduchii sau lindinile pot duce la caderea parului. Dar nu e singura cauza. Sunt multe.
Mergi la medic.