| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua,
Îmi puteți recomanda ceva pentru căderea părului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" User5:...puteți recomanda ceva pentru căderea părului"

pentru căderea părului (nedorit) de pe picioare, braţe, axilă ia de ex asta:

https://www.farmec.ro/crema-depilatoare-men-609

| Caro34 a răspuns:

Daca nu sunt cauze medicale care determina caderea parului atunci iti trebuie Vitamina A+D2; este ieftina si o gasesti la farmacie; poti lua 2 pe zi (dimineata si seara). Pe par poti incerca dupa spalarea cu un sampon special si lotiuni care vin uneori impreuna la pachet! Daca parul nu-ti pare sanatos mergi la un dermatolog pentru o analiza a firului de par! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Șampon Alpecin C1

| gabriel2004o a răspuns:

Tunde-te pana mai ai par
După trebuie sa cauți ceva după recomandări
Ca asa o fost și taică-meu
O încercat tot și nici nu vroia sa se tundă pana o pierdut tot parul