| mardeamor a întrebat:

Buna ziua peste cateva zile sunt programata la dentist insa as vrea sa stiu dinainte ce va fi de aceea va intreb am avut o plomba mia cazut iar acum am o durere infernala dar doar cand dau din greseala acolo cu mancare de cateva zile vad ca mia crescut carne acolo ce poate fi? mentionez ca nu vreau sami scot maseaua dar cum imi poate pune plomba daca am carnea aia ce imi face? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MadalinG99 a răspuns:

Si eu am probleme cu dentistul, intr-adevar de va durea, nu te va durea la fel cum te doare maseaua, este o durere suportabila, cred ca iti va face o obturatie de canal (dureaza o sedinta/2)apoi iti va repune plomba.