| pomirlianu a întrebat:

Peste doua zile ma duc la dentist sa imi plombeze maseaua. Vreau sa va intreb ceva si va rog sa raspundeti repede.

Pe mine cand m-a durut prima data maseaua (am gaura in ea) am bagat limba in gaura de la masea si cand am scos-o am simtit ca mi-a iesit ceva mai in fata in masea. De atunci cand ating putin maseaua nu mai pot de durere (imi vine sa urlu). Daca a mai fost cineva in situatia mea cu maseaua si trebuia sa eu plombeze va rog sa imi spuneti cum a fost! Va rog mult. Sa stiu daca o sa ma doara. Spuneti-mi va rog, repede! Vreau sa va untreb si daca o sa ma doara dupa plomba!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rebecca123 a răspuns:

Buna! Si eu am o masea plombata.Nu te doare absolut deloc deci stai fara grija.Te curata (nu doare deloc), iti pune un medicament si dupa ti-o va plomba.Medicamentul acela ti-l pune ca sa nu te mai doara si sa-ti omoare nervul.Iar la urmatoarea sedinta ti-o va plomba.La mine a fost cariata cam tare si m-a chemat de mai multe ori pana sa mi-o plombeze deci depinde cat de grav este si la tine.Iar dupa plomba nu vei mai avea nici o problema nu te va mai durea si vei putea manca cu maseaua respectiva si sa o atingi fara ca ea sa te mai doara deci va fi totul ok.

| pomirlianu explică (pentru Rebecca123):

Ms foarte mult pentru. raspunsul tau. Ramane sa vedem dar eu tot iti dau funda!

| Rebecca123 a răspuns (pentru pomirlianu):

Cu placere! Si multumesc si eu pentru funda.

3 răspunsuri:
| Metalhead208 a răspuns:

Nu am patit, si nici nu ma pricep dar doar atat iti spun, nu iti fie frica ca sigur stie dentistul ce sa iti faca, si din care stiu se face anestezie locala.