| Tau_Alintatu_1994 a întrebat:

poate a mai fost cineva in cazul meu și ma poate sfătui.
De 1 luna ma tot doare testiculul stâng, este un disconfort mai bine zis, am fost la urolog, la Regina Maria chiar, mi-a facut ecografie mi-a zis ca nu am nimic... nici hernie, nici varicocel, ce ar mai trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TPULion a răspuns:

Exact aceeasi problema am avut o si eu recent, cauza fiind o infectie urinara cu e.coli. Mie urologul mi-a dat un tratament cu vimovo care a functionat perfect, intr o saptamana mi-a trecut tot disconfortul. Ai incercat sa duci o proba a urinei?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ar fi bine sa porti chiloti diferiti de ce porti acum, ca sa nu mai strivesti acel testicul, sa te doara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai intrebat acolo ce poti face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa mai ceri o opinie. Tot la Regina Maria e un urolog bun cu specializare andrologie - Voinea Sebastian. Se pricepe f bine la durerile din zona genitala. Mai sunt cateva analize de laborator pe care le poti face, daca e cazul.

| danifriend11 a răspuns:

Ai varicocel, ca si la mine. Am fost la 4 medici pana am rezolvat problema, citeste ce am postat eu si iti vei da seama. Acel varicocel nu e ever vizibil doar cand depui efort, sau la unele persoane e vizibil constant sau la palpare se simte.