| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Poti sa suferi de o boala, dar analizele de sange sa fie in parametri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Sa fie in parametri normali, vrei sa ne spui? Da, daca esti in faza incipienta se poate sa nu fie detectata boala fiindca sistemul nostru imunitar lupta mai intai cu boala, apoi daca nu a rezolvat-o o arata in sange, insa spune-ne mai precis despre ce boala ar fi fost vorba?winking

| Rauliuccgeorge a răspuns (pentru Caro34):

Ma gandeam la o leucemie? Cand mi-am facut analizele am avut un ganglion la gat si ma gandeam daca acesta ar putea afecta analize.

| Caro34 a răspuns (pentru Rauliuccgeorge):

Leucemia e aratata de probele de sange! Totusi ganglionul de la gat nu demonstreaza leucemie... Acesti ganglioni sunt putin mariti de fiecare data cand suntem raciti, diferite probleme ale dintilor, infectii ale cailor respiratorii, urechilor etc. Apoi acesti ganglioni raman inca un timp mariti chiar si dupa vindecarea problemelor deoarece creierul intelege mai greu ca suntem vindecati. Pt un diagnostic de leucemie trebuie discutat cu un medic! Numai bine!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Mavni a răspuns:

Desigur. Nu toate bolile afecteaza sangele.